neděle, 29. ledna 2012
Cornwallský pivovar rozšiřuje své prostory pro instalaci systému anaerobní digesce, který přemění pivovarské odpadní vody na elektrickou energii a teplo. Součástí systému bude UASB reaktor.
Technologický proces, který vyjde na 1 milion liber (1,2 mil. eur), probíhá ve třech krocích. Instalaci zajistí společností H2OK Water and Energy se sídlem ve městě Truro. Během procesu jsou odpadní kapaliny přeměňovány na bioplyn, ze kterého je dále vyrobena elektrická energie a teplo. Proces sníží množství odpadních vod zpracovávaných na blízké čistírně odpadních vod o 80%.
Projekt by měl být podle plánu dokončen v dubnu. H2OK uzavřela partnerství s nizozemskou společností Nijhuis, která jí poskytne technologii anaerobní digesce.
Emma Bebbington, generální ředitelka pivovaru Sharp’s, k tomu řekla: „Systém anaerobní digesce je velkým krokem vpřed. Pomůže nám stát se jedním z nejekologičtějších pivovarů ve Velké Británii.
Zástupce ředitele společnosti H2OK, Brian Schaffe, řekl v rozhovoru pro Biofuels International, že z 300 m3 pivovarských odpadních vod denně bude produkováno více než 1 300 Nm3 bioplynu.
Dále uvedl, že systém bude mít přínos nejen pro životní prostředí, ale bude i finančně návratný. „Nejsme si jistí, kolik UASB systémů se nachází v pivovarech ve Velké Británii, ale UASB reaktor v pivovaru Sharp’s bude první svého druhu na jihozápadu Spojeného království.“